Senicom

Administracja serwerami
i zarządzanie siecią

Szukasz firmy wyspecjalizowanej w administrowaniu sieciami komputerowymi?

Zapewnimy Twojej firmie obsługę sieci i bezpieczeństwo połączenia.

Struktura sieci komputerowej w firmie.

Sieci komputerowe dla firm

Sieci komputerowe są niezwykle ważne dla wielu firm, które posiadają co najmniej kilka stanowisk pracy. Umożliwiają wówczas łatwiejsze i szybsze przesyłanie danych oraz komunikację między pracownikami. Sieci komputerowe dla firm są zaprojektowane w sposób umożliwiający szybki i bezpieczny przesył informacji, co jest niezwykle ważne dla działalności biznesowej wszelakich branż, a w szczególności tych firm, które posiadają kilka działów oraz oddziałów zlokalizowanych w różnych miejscach, lecz kooperujących ze sobą.

Z czego składają się sieci komputerowe?

W sieciach komputerowych najważniejszym elementem są serwery, które umożliwiają przetrzymywanie i udostępnianie danych. Serwery mogą być wewnętrzne, umieszczone w budynku firmy lub zewnętrzne, dostarczane przez usługodawców. Oprócz serwerów, w sieciach firmowych znajdują się również komputery pracowników, drukarki, skanery oraz inne urządzenia, które umożliwiają przetwarzanie i udostępnianie danych.

Wizualizacja graficzna budowy sieci komputerowej w firmie.

Sieci komputerowe a bezpieczeństwo danych w firmie

Bezpieczeństwo w sieciach komputerowych dla firm jest niezwykle ważne, ponieważ nie tylko chroni dane przed utratą lub kradzieżą, ale również wpływa na reputację firmy. Dlatego w sieciach firmowych stosuje się różne zabezpieczenia, takie jak firewall, systemy antywirusowe i antyspamowe, a także VPN, które umożliwiają zdalny dostęp do sieci. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy wiele firm przeniosło stanowiska pracy do domów i praca odbywa się zdalnie. Tu kluczowe jest nie tylko cyberbezpieczeństwo, ale także sieć komputerowa firmy działająca bez zarzutu.

Wdrażanie sieci komputerowej

Jako firma z wieloletnim stażem, zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem sieci komputerowej dla firmy, z uwzględnieniem potrzeb przedsiębiorstwa oraz jej rozmiaru. Ważne jest również odpowiednie zarządzanie siecią, które pozwala na szybkie reagowanie w przypadku awarii lub problemów z bezpieczeństwem. To także część naszej pracy z Kontrahentem, w której przydzielamy dedykowanego opiekuna zajmującego się nagłymi sytuacjami i rozwiązywaniem problemów. Natomiast w razie większych problemów z siecią, cały zespół pracuje nad stworzeniem odpowiedniego rozwiązania. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele firm pracuje zdalnie, sieci komputerowe są niezwykle ważne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne rozwiązania sieciowe, które zapewnią szybki i bezpieczny przesył informacji oraz umożliwią sprawną komunikację między pracownikami. Swoją pracę opieramy na wieloletnim doświadczeniu z wieloma firmami z Trójmiasta, jak również całego województwa pomorskiego.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo danych Twojej firmy i jej klientów jest kluczowe dla przyszłości Twojego przedsiębiorstwa. 

Współpracując z nami, możesz spać spokojnie!

Dostarczymy Ci najlepsze rozwiązania z dziedziny cyberbezpieczeństwa i zadbamy o sprzęt firmowy, którym dysponujesz.

ADMINISTRACJA SERWERAMI

Obsługa i konfiguracja serwerów firmowych
Stały monitoring pracy serwerów
Skalowanie i rozwój infrastruktury zgodnie z potrzebami firmy

ADMINISTRACJA I ZABEZPIECZENIA SIECI

Analiza techniczna i audyt infrastruktury sieciowej
Projektowanie, budowa i konfiguracja LAN, WAN, WLAN, SAN, VPN, SD_WAN
Monitoring bezpieczeństwa i dostępności sieci
Serwis i optymalizacja infrastruktury sieciowej

Decydując się na nasze usługi administracji sieciami komputerowymi zyskujesz:

Pewność, że zadbamy o wszystkie urządzenia podpięte do Twojej sieci firmowej.

Zwiększone bezpieczeństwo wszelkich danych firmy oraz klientów przetwarzanych przez wszystkie systemy i urządzenia wykorzystywane w firmie.

Możliwość zarządzania uprawnieniami oraz bazą użytkowników.

Sprawne wykrywanie wirusów, innych form cyberataków, błędów, awarii, a także szybkie rozwiązywanie problemów.

Jak zacząć współpracę?​

Napisz lub zadzwoń!​

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo a nasi specjaliści przedstawią Ci ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zadzwoń

511 609 670

Napisz

biuro@senicom.pl