Senicom

Audyt informatyczny

Sprawdź stan infrastruktury IT w swojej firmie

Komputer w firmie

Czym jest audyt informatyczny?

Audyt informatyczny to proces, który ma na celu sprawdzenie oraz ocenę stanu technologii informacyjnej w firmie. Jeśli Twoja firma korzysta z systemów informatycznych, warto przeprowadzić audyt informatyczny, aby upewnić się, że wszystkie procesy są zgodne z normami bezpieczeństwa oraz że nie ma luk, które mogą prowadzić do utraty danych czy zagrożeń dla bezpieczeństwa.

Co obejmuje audyt informatyczny?

  • Nasza firma specjalizuje się w usługach z zakresu audytu informatycznego. Działając na rynku od wielu lat, zdobyliśmy doświadczenie w pracy z firmami o różnej wielkości i działającymi w wielu branżach. Oferujemy kompleksową usługę audytu informatycznego, która obejmuje m.in.:​
Analizę infrastruktury IT

Sprawdzamy, czy systemy informatyczne działają sprawnie, jakie są przepustowości sieci, czy serwery pracują stabilnie, jakie są warunki fizyczne ich przechowywania.

Analizę zabezpieczeń

Sprawdzamy, czy w firmie istnieją odpowiednie zabezpieczenia przed atakami z zewnątrz oraz przed wyciekiem danych. Oceniamy, jakie procedury są wdrożone, aby minimalizować ryzyko.

Analizę oprogramowania

Sprawdzamy, czy systemy informatyczne posiadają legalne oprogramowanie, czy jest aktualne i czy przystosowane jest do potrzeb firmy.

Ocenę wydajności

Sprawdzamy, jak szybko działa system, jakie są przepustowości sieci oraz ile czasu zajmuje wykonywanie ważnych operacji.

Rekomendacje

Na podstawie przeprowadzonego audytu informujemy Klienta o wykrytych problemach i proponujemy rekomendacje oraz konkretne działania, które pozwolą poprawić stan technologii informacyjnej w firmie.

Czy audyt informatyczny jest potrzebny mojej firmie?

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, oferujemy naszym Klientom nie tylko audyt informatyczny, ale również wsparcie techniczne i doradztwo w dziedzinie IT. Jeśli chcesz upewnić się, że Twoja firma działa w pełni zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i posiada optymalne rozwiązania informatyczne, skontaktuj się z nami. Nasz zespół z przyjemnością przeprowadzi dla Ciebie audyt informatyczny i zaproponuje konkretne działania, które pozwolą poprawić stan technologii informacyjnej w Twojej firmie.

teamwork, cooperation, brainstorming-3213924.jpg
Jak zacząć współpracę?​

Napisz lub zadzwoń!​

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo a nasi specjaliści przedstawią Ci ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zadzwoń

511 609 670

Napisz

biuro@senicom.pl